Saadet Partisi Adaylarını Açıkladı

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 20 Ocak 2014
Yazdır

Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanlığı binlerce partilinin katılımıyla Hakkı Başar Spor Salonu'nda Esenler Belediye Başkan Adayı Erol Urhan'ı ve Esenler Belediye Meclis Üyeleri adaylarını tanıttı.Programa Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak,Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Selman Esmerer,Şahlanış Hareketi Genel Başkanı Murat Altun ve binlerce Esenlerli katıldı

Kuran tilavetiyle başlayan aday tanıtım şölen Aikido Gösterisi ve “Minik Kelebekler” gösterilerinin ardından sahne alan sanatçı Ammar ACARLIOĞLU ezgileri ile tüm salonu bayrak ve flamalar eşliğinde coşkuyla ayağa kaldırdı.Ammar Acarlıoğlu konserinin ardından açılış konuşmasını Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya Yaptı


Programın açılış konuşmasında SP Esenler İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya şu sözleri ifade etti:Milli Görüş Belediyeciliğini Esenler'de Yeniden İnşa Edeceğiz


“Bugün burada, milletin kaynaklarını kendi menfaatlerine ve yandaşlarına devşirenlerin değil, kamunun kaynaklarını zenginleşme aracı olarak görenlerin hiç değil; milletin hatta tüm insanlığın iki cihan saadeti için çalışan bir hareketin toplantısındayız.

Bütün teşkilatımızla birlikte iki aydır arazideyiz. İnşallah bu inançla, bu azimle Esenler'de bu davanın bayrağını yükseklere dikeceğiz. 31 Mart sabahı milli görüş belediyeciliğini Esenlerde yeniden inşa edeceğiz.” Dedi.

Salona büyük bir coşkuyla giren ve sevgi gösterisi ile karşılaşan Esenler Belediye Başkan Adayı Erol Urhan,yaptığı konuşmalarda Esenlerin tanıtım ve israf harcamalarıyla büyük bir uçurama gittiğini belirterek,Belediye Başkanı olduğunda yapacağı icraatları açıkladı Urhan Milli Görüş’ün çözüm merkezi olduğunu ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti:

Esenler Belediyesi Borç Batağına Sürükleniyor

Birçok belediyede şuan Milli Görüş Belediyeciliği yerine rant belediyeciliği hakim. İnşallah Esenler de belediyeyi kazanırsak işte o zaman Esenler de gardiyan yönetimden, garson yönetime döneceğiz. Son 10 yılda AKP’nin uygulamış olduğu yönetim anlayışı nedeniyle Esenler Belediyesi’nin israf ve partizanca uygulamalarla büyük borç batağına sürüklediğini görüyoruz. 2012 yılındaki 142 trilyonluk bütçenin yaklaşık 73 trilyonu borçtur” şeklinde konuştu.
Basında Esenlerde kentsel dönüşümde 1600 konut yapıldığı yazıyor. Bakın Esenlerde sadece İBB’nin yaptığı 280 konutun haricinde bir şey yapılmamıştır. Bir de havaalanı ucubesi var. Hala daha doğru dürüst ortada proje yok. Esenlederde Kentsel dönüşümü seçenekli yapacağız. eğer rant oluşacak ise bunu arsa sahiplerine paylaştıracağız.Rantsal değil halk için kentsel dönüşüm yapacağız dedi.


Patron Değil Garson Belediyecilik

“Esenleri yönetmeye geliyoruz, Halkı değil. Kimseyi ötekileştirmeden, adil davranacağız. Bizler Esenler Belediyesinin bütçesini, hizmet kalemlerini, sorunlarını çözmek noktasında kaynaklarını yönetmek için geliyoruz. Sizlerden alacağımız vekâletle inşallah 30 Mart’tan sonra israfa, şekilciliğe, kolaycılığa, reklâm ve partizanca yandaş kayırmaya son vereceğiz.”Pazar esnafımız sıkıntıda, pazar kurulan sokakta oturan vatandaşımız da sıkıntıda. Yeni daimi pazar alanları yaparak bu sıkıntıları da aşacağız.Engellilere pozitif ayrımcılık yapacağız,Engelli Sarayını Biz Yapacağız,Esenlerde Stk sorunlarını yine biz çözeceğiz,Seçtiklerini denetle projesi ile halk belediyeyi kendi denetleyecek,Danışma meclislerini yeniden kuracağız,tavsiye kararları alarak Esenler'i beraber yöneteceğiz.Trafik Sorununu yerinde gözlemleyerek biz çözeceğiz! 

Esenlerde 500 proje yaptık diyorlar,ortada neyin proje olduğunu belli değil! 20 proje yap adam gibi tüm esenler konuşsun,20 proje yap adam gibi olsun bu bize yeter. Rekor oyla geleceğiz.”dedi

Dörtyol Meydan'ında Şükür Secdesi İle Mazbatayı Alacağız

Ramazan Ayı'nı eğlence ayı olarak nitelendirip dörtyol meydanında konserler vererek eğlencede çığır açanlara karşı Allah'ın izniyle 31 Mart Akşamı Esenler Belediyesini kazandığımızda  Dörtyol meydanında binlerce kişiyle şükür secdesi kılacaklarını belirtti.

Makam Odamıza 2 Tane Tabela Asacağız!

Esenler Belediyesini kazandığımızda  makam odamıza 2 tane tabela asacağız:İlk tabelamız Peygamberimiz (Sav) ''Rüşvet Alan da Veren de Mel'undur!''Yazısı olacak.2.Tabelamız İse Hz.Ebubekir'in ''Kapıma Gelen Güçlünüz Haksız İse Yanımda En Zayıfınızdır,Kapıma Gelen Zayıfınız Haklı ise Yanımda En Güçlünüzdür'' yazısı olacak dedi. Urhan konuşmasının sonunda “ Esenleri birlikte yönetmeye var mısınız? “ Sorusuna salondaki kalabalık “Evet”  diyerek Erol Urhan'a destek verdiler...

Milletimiz Akp ve Chp'ye Mahkum DeğildirErol Urhan'dan Sonra Konuşan Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selman Esmerer, “30 Mart’ta tarih tekerrür edecek, her şey özüne, Milli Görüş’e geri dönecektir. 599 AKP’li, 454 CHP’li, 232 MHP’li, 96 BDP’li belediye yolsuzluk, rüşvet ve ihaleye fesattan soruşturma geçiriyor. Bu 4 partinin de imajı kötü. AKP’li ve CHP’li belediye başkanları vatandaşa hizmet üretmiyorlar. Biz Milli Görüş belediyeciliğinde belediyelerin kapısına ‘rüşvet alan da veren de melundur’ hadisini astık, yine asacağız”.Milletimiz Akp ve Chp'ye mahkum değildir dedi.


Şölende konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Temiz siyaset, temiz belediyecilik ve hak ettiğiniz idareye kavuşmak için gecenizi gündüzünüze katarak, ibadet aşkıyla çalışmalısınız” dedi.

“Yolsuzluktan kapatılmadık”

Kamalak, “Biz 44 yıllık bir düşüncenin partisiyiz, bu süre içerisinde partimiz 4 kez kapatıldı. Biz yolsuzluk yaptığımız için kapatılmadık, sizlerin düşüncelerini savunduğumuz için kapatıldık. Derdimiz ne ki bizim gece gündüz dolaşıyoruz. Bizim derdimiz sizin derdiniz, İslam alemin derdi, mazlumların, tüm insanlığın derdidir. Bu dava milletin davası, bu dava insanlık davası, bu dava ümmetin davasıdır.”dedi..2014 yerel seçimi için açıklanan, SP Esenler İlçesi Belediye Meclis Üyeleri:

Ahmet Şen
Ali Candır
Basri Düzenli
Bekir Aksu
Erdal Asker
Enes Aluç
Emin Şenses
Engin Koç
Faysal Bayar
Feyzi Başoglu
Harun Sarı
Hayrettin Aksu
Hülisi Özbek
İbrahim Bitiş
İdris Ertufan
İlhan Durmuş
İslam İnce
İsmail Kaçan
İsmail Üşen
İzzet Baş
İdris Dinçer
İbrahim Çelik
İlhami Kaplan
Mehmet Güçlü
Mehmet Mamaş
Mehmet Yeşilyurt
Mustafa Kaplan
Remzi Çelebi
Selahattin Fidan
Süleyman Murat
Selim Kaya
Süleyman Arslan
Şerafettin Dener
Şerif Şengül
Tuğrul Yalcınkaya
Okan Çalışkan
Ünal Kılıç
Yahya Keleş
Yüksel Yiğit
Yaşar Buruneren
Yusuf Karagöz
Yusuf Yıldırım


Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento