İşte Esenler'de Kazanan Mahalle Muhtarları
Kategori:Yerel Haberler

Kamalak: Yolsuzlukta Rekor Kırıyorlar!

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, İzmirde aday tanıtım toplantısına katıldı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, İzmir’de aday tanıtım toplantısı öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kamalak, 2009 mahalli seçimlerinden bu yana tespit edildiği kadarıyla bin 522 belediye başkanı hakkında soruşturma açıldığını ifade ederek, bunlardan 600’ünün AKP’li, 454’ü CHP’li, 232 MHP’li belediye başkanı olduğunu, 96’sının ise Barış ve Demokrasi Partisi’ne mensup olduğunu söyledi. Milletin önüne pırıl pırıl adaylarla çıktıklarını söyleyen Kamalak, parti olarak da Türkiye’nin her noktasında seçimlere gireceklerini ifade etti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, İzmir’de aday tanıtım toplantısı öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kamalak, 2009 mahalli seçimlerinden bu yana tespit edildiği kadarıyla bin 522 belediye başkanı hakkında soruşturma açıldığını ifade ederek, bunlardan 600’ünün AKP’li, 454’ü CHP’li, 232 MHP’li belediye başkanı olduğunu, 96’sının ise Barış ve Demokrasi Partisi’ne mensup olduğunu belirtti. Milletin önüne pırıl pırıl adaylarla çıktıklarını söyleyen Kamalak, parti olarak da Türkiye’nin her noktasında seçimlere gireceklerini ifade etti. “17 Aralık operasyonuyla ilgili virüsten, Haşhaşilerden, uluslararası komplolardan bahsediliyor” diyen Kamalak şöyle konuştu: “Yeni bir istiklal mücadelesinden bahsediliyor, Allah aşkına kiminle savaşacağız? 55 yıldır kapısında hazır olda beklediğimiz AB ile mi savaşacağız? Yoksa içeride milleti mi birbirine kırdıracağız? Düne kadar bağrına bastığın, ‘15 kat büyüttüm’ dediğin ekip 17 Aralık’ta bir takım hırsızlığı, yolsuzluğu ortaya çıkardı diye Haşhaşi oldu öyle mi? Türkçe Olimpiyatları kapanış konuşmalarını izleyin, orada Fethullah Hoca göklere çıkartılıyor Başbakan ve bakanları tarafından. Dün iyi idi, bugün kötü.”

Yolsuzlukta Rekor Kırıyorlar

“Savcı-polis tayinleriyle suç örtülemez”

Kamalak, gazetecilerin “internete yönelik düzenleme var, sansür olarak yorumlanıyor, siz nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki soruya “Yanlış hesap Bağdat’tan geri döner demişler. Bağdat’a gitmeye de lüzum yok. Kanaatimiz odur ki Cumhurbaşkanlığı’ndan geri döner, oradan dönmezse Anayasa Mahkemesi’nden geri döner diye ümit ediyorum” cevabını verdi. 17 Aralık’taki operasyonla ilgili savcı, polis, hakimler için “çete üyesi, Haşhaşi, virüs, demokrasiye kasteden karanlık zihniyetin ürünleri, paralel yapılanma” denildiğini aktaran Kamalak, sözlerine şöyle devam etti: “Eğer bir memur yolsuzluğa bulaşmış ise bunun bir soruşturma usulü olur. Memuru buradan alıp falan yere sürmek, 6 bin polisin sürgün edildiği söyleniyor, hakimler, savcılar… Ortada bir suç varsa tayin etmekle suç ortadan kalkmış mı olacak? Sen suçunu kapatmak için hakimlerin, savcıların, emniyet mensubunun elini bağlıyorsun, hadise bu. O yasayla ilgili bunlar geçici şeylerdir, netice itibariyle yanlış hesap Çankaya’dan dönmese bile Anayasa Mahkemesi’nden geri döner. Bir bakıma yolsuzlukların üzerini örtmekle kendisini mükellef görüyor. Cumhuriyetimiz 90 yaşında. Bu 90 yıllık sürede en büyük Müslüman katliamları hangi iktidar zamanında yapıldı? Irak’ta, Libya’da, Suriye’de kimin zamanında yapıldı? İkinci soru, 90 yıllık sürede en büyük yolsuzluk operasyonları hangi iktidar zamanında gerçekleşti?”

“Yardım kuruluşu Mit değil Kızılay”

Kamalak, “Tırlarının durdurulması Suriye politikasını yeniden gündeme getirdi. Ayrıca cemaatin üst yönetimiyle seçim ittifakı ile ilgi görüşmeniz oldu mu?” şeklindeki soru üzerine de hükümetin Suriye politikasının yanlış olduğunu söyledi. Türkiye’nin insani yardım kuruluşunun MİT değil Kızılay olduğunu ifade eden Kamalak, “İnsani yardımsa neden denetimden kaçıyorsun?” dedi. Kamalak, cemaatle ilgili de özel görüşmelerinin olmadığını kaydederek, “Vicdanlara sesleniyoruz, hakkın, hakikatin yanındayız. Biliyoruz ki aziz milletimiz aklı selim sahibidir” diye konuştu.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento

İSTANBUL'DAN

3. Köprü İnşaatında Göçük!
Beykoz tarafındaki çevre yolunu 3. köprüye bağlayan viyadük inşaatı çalı »
Pamir'in Ölümüyle İlgili Korkunç İddia
Sarıyer Zekeriyaköy'de dün sabah saatlerinde evinden çıkan 3,5 yaşındaki Pamir »
AK Parti Mitingine Ulaşım Bedava
AK Parti'nin Yenikapı'da yaptığı miting için İstanbul Büyükşehir Belediyes »
İstanbul İl Seçim Kurulu Sonuçları Açıkladı
İstanbul İl Seçim Kurulu tarafından yayınlanan listeye göre 10 milyon 197 bin »

TÜRKİYE'DEN

Gül ve Erdoğan, AYM Konusunda Ters Düştü
Başbakan'ın saygı duymadığı Anayasa Mahkemesi için Cumhurbaşkanı Abdullah »
Twitter sadece üç kişiye açılacak
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop: Anayasa Mahkemesi'nin kararı başvu »
AK Parti'ye Verdiğimiz Oyları Geri Alacağız!
Saadet Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Ziyattin Tokar p »
Erdoğan'dan Cemaate Olimpiyat Darbesi!
Başbakan Erdoğan, cemaatin bundan sonra Türkçe Olimpiyatları'nı yapamayacağ »

DÜNYA'DAN

Erdoğan ve Aliyev'e "Cemaat Okulları" Sorusu
  Günübirlik bir ziyaret için Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye giden Başba »
Kırım'da Ukrayna Üssüne Baskın: 1 Asker Öldü
Kırım'da Ukrayna üssüne düzenlenen baskında 1 Ukrayna askeri hayatını kaybe »
Hamas'tan STV'ye Sert Tepki!
Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, yaptığı açıklamada, Samanyolu TV'nin Filistin »
İsrail'in Gönderdiği Gemide 6 Türk Mürettebat!
İsrail'in, İran'ın Gazze'deki Filistinli direnişçilere gönderdiği roket baş »

Sosyal Medyada Esenler

Duygu Düşünce ve haberleriniz için
Mail Adresimiz:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.